Moje cesta

Kdo jsem?

Jsem máma, cestovatelka a vystudovaná lékařka. Snažím se najít cestu k fyzické a psychické rovnováze a skloubit péči o děti s mojí rozlítanou duší plnou nápadů. Život mi někdy nastavuje překážky v různých podobách – já chci ale vždy zatnout zuby a posunout se dál…

I proto jsem kývla na to, že se vydáme NA CESTU!

Cestování vs já

Zabalím, připravíme auto a můžeme vyjet i s malými dětmi kamkoliv po ČR, po Evropě a příště třeba ještě dál. Teď už se totiž nebojím, že bychom to nezvládli. Už nemám obavy, že se děti budou po cestě moc nudit. Už nemám paniku, že bychom někde zakufrovali tak, že by se to nedalo vyřešit. Teď si to užívám a těším se s klidem na naše další dobrodružství! Už vím, že cesta je cíl…

Ale před naší první velkou cestovatelskou zkušeností s dětmi jsem byla pořádně nervózní, vystresovaná a pohlcoval mě strach střídající se s napětím.

  • Nebyla jsem si jistá, jestli je dobrý nápad cestovat bez konkrétních plánů, bez cestovky, bez zabookovaných hotelů, spát jen v autě v podstatě kdekoliv a jet tam, kam nás to v ten den táhne.
  • Vztekala jsem se při balení, protože jsem nevěděla, kde začít a co všechno vzít. Kde budeme prát, jaký bude počasí (bylo všechno), kolik se nám toho vejde do auta.
  • Byla jsem ztracená na cestovatelských webech. Navštívila jsem jich dost a informace si pomalu skládala dohromady. To mi zabralo spoustu času.
  • Nevěděla jsem, jak to budeme řešit s jídlem a jak zvládnu měsíce vařit na malém vařiči v autě.
  • Bála jsem se, jak to vyřešíme, když děti nebo my vážněji onemocníme.
  • Bála jsem se, jak moc se budeme schopní v různých zemích domluvit cizím jazykem a zvlášť při nějakém průšvihu.
  • Vyvstávaly mi v hlavě nejrůznější představy, jak to prostě celý zvládneme a co se nám všechno může stát.

Pak jsem si naplánovala ještě jeden pořádný trénink...

Velkou cestu obytňákem jsme měli v plánu už dýl. Já si ale ještě předtím střihla jeden výlet, při kterém jsem vystoupila ze své komfortní zóny a zjistila jsem, že teď už zvládnu opravdu všechno.

Jednoho dne jsem se rozhodla, že sama s dětmi (6 měsíců a 4 roky) poletím za svou sestrou a její rodinou do Kanady. Přes 22 hodin na cestě, z toho nejdelší let 9 hodin a k tomu dva přestupy. No, klepala jsem se strachy dost. Ale i přes pár patálií, jako například obroské zpoždění letadla už v ČR a následné hledání nového letu na obrovském letišti v Amsterdamu, s jedním dítětem v nosítku a druhým za ruku, s batohama všude možně a následným sprintem přes půlku letiště, jsem to zvládla.

To mi dodalo tu poslední špetku odvahy na to, vydat se později se svým mužem a mými malými dětmi na několika měsíční cestu obytňákem po Evropě, která byla nakonec to nejlepší, co jsme pro naší rodinu mohli udělat!

Velmi jsme si prohloubili vztahy a vyřešili i problémy, které jsme při běžném životě odsouvali, nebo na ně neměli čas a sílu. Po pravdě řečeno z toho žijeme dodnes…

Chcete se také vydat na cestu plnou zážitků?

Začátky takového free cestování nemusí být pro někoho (pro mě) úplně jednoduché a já si říkala, proč nejsou všechny informace, který zrovna nutně potřebuju, na jednom místě! Proto jsem se rozhodla, že to změním…

Třeba chcete i Vy tak strašně vyjet, ale nevíte, kde začít a jak se připravit. 

Nebo máte obavy, chybí Vám to poslední nakopnutí či jen hledáte inspiraci? 

Ráda Vám na těchto stránkách a brzy i v e-booku předám všechny informace a zkušenosti, co jsem po cestě nasbírala. 

Můžete se také přidat do uzavřené facebookové skupiny, kde otevřeme jakékoliv cestovatelské téma, odpovíme na různé dotazy a budeme se navzájem inspirovat!

ZKUSTE PŘEKONAT PRVOTNÍ NEJISTOTY, NALEZNĚTE ODPOVĚDI NA OTÁZKY, KTERÉ PŘED CESTOU MÁTE A ZJISTĚTE, ŽE UŽ BEZ CESTOVÁNÍ NEMŮŽETE ŽÍT!